„Jutro będziemy szczęśliwi” Anna Dąbrowska

0 Flares 0 Flares ×

 

Autor: Anna Dąbrowska
Tytuł: Jutro będziemy szczęśliwi
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Liczba stron: 304

 

Trzy lata – już tyle czasu Zuza próbuje poskładać swoje życie od nowa, ale w tej skomplikowanej układance wciąż brakuje najważniejszego elementu – jej wielkiej miłości. Adam zniknął bez słowa pożegnania, zostawiając ją samą, ze złamanym sercem.
Kiedy Zuza postanawia zmienić swoje życie, zjawia się Adam…

 

Z przyjemnością sięgam po kolejne książki Anny Dąbrowskiej, za każdym bowiem razem okazują się pasjonującą, pełną emocji lekturą, od której ciężko się oderwać, a najchętniej czytałoby się dalej, poznając przyszłość bohaterów…

 

Jutro będziemy szczęśliwi to lektura niesamowicie szybka, choć idealna do delektowania się nią przez dłuuugie godziny. Historia Zuzy i Adama wciąga od pierwszych stron, a uroczy magnetyzm sprawia, że bardzo ciężko odłożyć książkę choćby na sekundkę… chęć poznania tego, co wydarzy się na kolejnych stronach, jest bowiem zbyt silna.

 

Anna Dąbrowska przyzwyczaiła już czytelników do niebywałej lekkości w przelewaniu pomysłów na papier. Nie inaczej jest i tym razem. Lekkość płynąca z powieści otula czytelnika niczym szal w zimowe popołudnie, który daje takie ciepło, że nie sposób się z nim rozstać, tak jak nie sposób rozstać się z Jutro będziemy szczęśliwi, i nie tylko…

Autorka zachwyca opisami, które pobudzają wyobraźnie, pozwalając oglądać wydarzenia opisane w książce niczym dobry film na seansie z bliską osobą. Do tego dialogi, które idealnie uzupełniają opisy… i oczywiście zachowana równowaga między tymi dwoma składnikami każdej powieści.

 

Bohaterowie zachwycają swoją zwyczajnością. Mają zarówno wady, jak i zalety, co pozwala się z nimi utożsamiać. Zdecydowania wzbudzają sympatię pomimo nie zawsze stosownych zachowań…a i czarny charakter także się trafi i to taki, że będziecie mili ochotę go udusić… a co najmniej złamać mu nos ;)

Narracja prowadzona jest dwutorowo. Z perspektywy Zuzy i Adama, co pozwala lepiej poznać ich postaci. Zarówno ich myśli i emocje, ale także pewne mechanizmy kierujące nimi samymi.

 

Podsumowując: Jutro będziemy szczęśliwi to urocza historia dwojga młodych ludzi, którzy gdzieś po drodze się zgubili i podjęli próbę odnalezienia drogi, która satysfakcjonowałaby ich oboje. Nie zawsze łatwej, ale dobrej dla nich obojga. To także historia o sile marzeń i o tym, że warto czasem odrobinę więcej się postarać, a wszystko to, czego zapragniemy, może stać się możliwym. I w końcu historia miłości, która potrafi pokonać najtrudniejsze przeszkody… Nastrojowa, zimowa, świąteczna… Idealna w tym wyjątkowym czasie.

 

Gorąco polecam!

 

 

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

One thought on “„Jutro będziemy szczęśliwi” Anna Dąbrowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *