„Serce z piernika” Magdalena Kordel

0 Flares 0 Flares ×

 

Autor: Magdalena Kordel
Tytuł: Serce z piernika
Wydawnictwo: Znak
Liczba stron: 416

 

Klementyna – mistrzyni pachnących pierników – całe życie spędziła na walizkach. W najbardziej niespodziewanych momentach babcia Agata brała ją za rękę i ruszały w nieznane.
Dziś w oczach maleńkiej córeczki Dobrochny bohaterka dostrzega własną dawną niepewność i strach na widok babki szykującej się do drogi. Klementyna już wie, że przyszedł czas, by zmienić swoje życie i zacząć spełniać najskrytsze pragnienia.
Ale co ma z tym wspólnego lukrowana piętrowa kamieniczka jak ze snu?

 

Kolejna świąteczna powieść Magdaleny Kordel, która przenosi czytelnika w bajkowy świat Świąt. Świat otulony grubą warstwą śniegowego puchu, zapachem piernika i wszechogarniającą miłością… Czy można chcieć coś więcej?

 

Książki Magdaleny Kordel mają to do siebie, że są niesamowicie lekkie i zabawne, a jednocześnie takie życiowe. Serce z piernika czyta się szybko, czasami miałam wrażenie, że za szybko, żal było się rozstawać z książką. Autorka słowami odmalowuje bajkowe obrazy zimowego krajobrazu i starą kamieniczką pośród nich. Opisy zachwycają tym, jak działają na wyobraźnie… która pozwala nieomalże kroczyć śladami Klementyny.

 

Autorce udało się zachować równowagę między opisami a dialogami, dzięki czemu lektura jest płynna, ale poza wspomnianymi nastrojowymi opisami, autorka wykazała się niezwykłą dozą humoru przy tworzeniu dialogów! Ekspresyjne, pełne emocji, które można poczuć, przenikają każdą stronę. To dialogi z kategorii takich, przy których można się pośmiać, choć czasem odrobina powagi również da się odnaleźć.

 

Bohaterowie wykreowani przez Magdalenę Kordel są nieprzeciętnie uroczy. Począwszy od babki Agaty, która łączy w sobie duszę słodkiego aniołka i wrednego diabełka, której nie da się nie pokochać… Klementyna, która zagubiona między obowiązkami a przyjemnościami próbuje odnaleźć własną ścieżkę… Jej córka Dobrochna, która jest bezapelacyjnie gwiazdą tej powieści. Jej wypowiedzi są po prostu cudowne! I cała masa postaci, które pojawiają się w życiu tej trójki. Postaci wyraziste, zdecydowanie charakterne i wzbudzające ogromną sympatię…

 

Podsumowując: Serce z piernika to nastrojowa powieść, która pozwoli Wam wczuć się w klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Poczujecie się jak wtedy, gdy zimy w Polsce wyglądały, jak wyrwane z baśni o Królowej Śniegu… Zapragniecie tylko kubka gorącej herbaty, kominka z buchającym ogniem, koca i bujanego fotela tuż przy migoczącej kolorami choince…

 

Polecam!

 

 

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Znak. 

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *