[PRZEDPREMIEROWO] „Nimfa” Agata Julia Prosińska

0 Flares 0 Flares ×

 

Autor: Agata Julia Prosińska
Tytuł: Nimfa
Cykl: Duchy Żywiołów t.2
Wydawnictwo: Novae Res
Liczba stron: 356

 

Bernard Oaken po pamiętnych wakacjach w Shieldaig wraca do domu w Cambridge. Niezwykłe wydarzenia, których był uczestnikiem latem, mają swój dalszy ciąg. Sprawy przybierają – jak można się domyślić, znając życiowy pech Bernarda – niezbyt fortunny obrót. Odżywają dawne kłopoty w szkole, do których dochodzi jeden nowy, równie uroczy, co kłopotliwy: Autumn będzie teraz jego koleżanką z ławki. Stanie się to źródłem wielu plotek i intryg, jednak Strażnik i sylfida będą mieli groźniejszych przeciwników niż szkolni koledzy. Będą musieli stawić czoła Zakonowi Edynburskiemu – tajemniczej organizacji, której ani proweniencja, ani intencje nie są do końca znane…

 

Niespełna rok temu Agata Julia Prosińska debiutowała powieścią o tajemniczym wówczas tytule Sylfida, który to rozpoczyna cykl Duchy żywiołów, a na dniach pojawi się na rynku kontynuacja, w której będziecie mogli śledzić dalsze losy Bernarda i Autumn…

 

Niecierpliwie oczekiwałam chwili, w której będę mogła sięgnąć po kontynuację Sylfidy i ponownie wkroczyć w świat legend, w którym tajemnice otulą czytelnika niczym puchaty szal, a lektura okaże się równie ciekawa i przyjemna.
Autorka stanęła na wysokości zadania i utrzymała poziom, jaki zaprezentowała w pierwszym tomie Duchów żywiołów. Nimfa ciekawi równie mocno – na nudę nie macie co liczyć. Od samego początku do końca Agata Julia Prosińska buduje napięcie, które w kulminacyjnym momencie wybucha niczym fajerwerki w Sylwestra, by ponownie pozostawić czytelnika w zawieszeniu i skazać go na niecierpliwe oczekiwanie kolejnego tomu… Tak! To jeszcze nie koniec!

 

Bohaterowie w tym tomie wydają się nieco dojrzalsi. Bernard co prawda nadal jest uroczym młodzieńcem, którego trzymają się wszelkie możliwe kłopoty i niepowodzenia, ale mimo to się nie poddaje. Ma bowiem cel, którym jest zapewnienie bezpieczeństwa Autumn…
Sylfida zaś jest zagubionym kilkusetletnim dziewczęciem, która miota się w swoich uczuciach… Niemniej Agata Julia Prosińska zarysowała tę dwójkę tak, by nie zginęli w tej historii… pośród innych postaci, których tym razem nie brakuje. Oboje stają przed wyborami, które mogą wpłynąć na ich przyszłość… Pytanie, czy wspólną, czy osobną?

 

W powieści zachowana jest równowaga między dialogami a opisami, co przekłada się na szybkość czytania. I na przyjemność. Plastyczne opisy wpływają na wyobraźnię, tworząc w głowie czytelnika obrazy, które dają wrażanie czynnego uczestnictwa w opisywanych scenach. Dialogi są przemyślane, świetnie wkomponowane. Uwypuklają emocje towarzyszące bohaterom.

 

Podsumowując: Nimfa to świetna kontynuacja, która zaskoczy Was nie tylko zakończeniem. Lekka i przyjemna lektura dla fanów fantasy i młodzieżówek.
Wkroczcie ponownie w świat szkockich wierzeń i mitów. Odkryjcie to, co ukryte i dajcie się porwać…
Poznacie smak miłości między człowiekiem a duchem… Czy jest ona możliwa, czy może skazana jest na niepowodzenie? Sprawdźcie, sięgając po książkę.!

 

 

 

 

Gorąco polecam!!

 

 

 

 

Za możliwość przeczytania powieści dziękuję Wydawnictwu Novae Res. 

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

2 comments on “[PRZEDPREMIEROWO] „Nimfa” Agata Julia Prosińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *