„Przyszłość ma twoje imię” Elżbieta Rodzeń

0 Flares 0 Flares ×

 

Autor: Elżbieta Rodzeń
Tytuł: Przyszłość ma twoje imię
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Liczba stron: 544

 

Blanka właśnie wyprowadziła się od rodziców, zaczyna studia i pracę. Wciąż zmaga się z jednym wydarzeniem z przeszłości – kilka lat wcześniej padła ofiarą napadu i do dziś słabo radzi sobie z jego skutkami. Teraz szuka spokoju i zapomnienia. Poznanie Mateusza wprowadza zamieszanie w jej życie. Dziewczyna czuje się niezręcznie z powodu jego przeszłości, gdyż okazuje się, że spał on niemal z każdą dziewczyną z ich wspólnej pracy.
Mateusz nie miał łatwego życia. Odkąd skończył piętnaście lat, musiał nieustannie walczyć o siebie, o swojego brata, o przetrwanie. Teraz ciężko pracuje, aby zasłużyć sobie na zaufanie Blanki. Czy zaskakujące fakty z ich życia pozwolą im spojrzeć z nadzieją w przyszłość?

 

Zabierając się za powieść Elżbiety Rodzeń, początkowy byłam nastawiona dość sceptycznie, jednak, gdy już wczytałam się w historię Blanki i Mateusza… Przepadłam na dłuuuugie godziny… Już dawno nie miałam w ręku tak dobrej powieści New Adult.

 

Pierwsze spotkanie z twórczością autorki było dla mnie niesamowitym przeżyciem. Cudowną podróżą w świat dwojga młodych ludzi, których życie doświadczyło aż nadto. Lekkość pióra Elżbiet Rodzeń, umiejętność przelewania emocji na papier, sprawiają, że od tej historii nie sposób się oderwać choćby na chwilę, a każda minuta jest przyjemnością samą w sobie.

 

Bohaterowie wykreowani przez autorkę są niezwykle prawdziwi. Mocni i wyraźni, a jednocześnie krusi i delikatni. Z dużym bagażem doświadczeń, przykrych doświadczeń, a mimo to finalnie potrafiących cieszyć się życiem i doceniać te najdrobniejsze jego aspekty. Wielu czytelników z pewnością będzie w stanie, choć po części utożsamić się z nimi, część ze względu na charaktery ów postaci, a część ze względu na doświadczenia i patrzenie na świat.

 

Historia zawarta w powieści Przyszłość ma twoje imię niejednokrotnie Was wzruszy, niejednokrotnie też rozbawi. Powieść pełna jest zwrotów akcji, które zarówno stopniują napięcie, jak i podkręcają całą fabułę – czytelnicy z pewnością nie będą zawiedzeni ewentualną nudą.
Równowaga między dialogami a opisami to dodatkowy plus tej książki, a same dialogi są naładowane emocjami, które czuć w każdym słowie, jakby było się uczestnikiem ów wymian zdań między bohaterami.

 

Całość dopełnia romantyczna okładka, która idealnie współgra z treścią – idealnie się uzupełniają. Fiolety i róże wpadną w oko niejednemu potencjalnemu czytelnikowi, który nie będzie w stanie przejść obojętnie obok tej książki.

 

Podsumowując: Przyszłość ma twoje imię to niezwykle emocjonująca historia dwojga młodych ludzi, którzy w życiu przeszli niejedno, a mimo to stawiali kroki w przyszłość, która miała dla nich wiele niespodzianek… To historia, która kipi całą feerią emocji i uczuć towarzyszących czytelnikowi do ostatniej strony. I w końcu to powieść o przezwyciężaniu przeszłości i patrzeniu w przyszłość, o miłości i jej odcieniach… Po prostu piękna historia o życiu…którą koniecznie musicie przeczytać i która koniecznie musi uzupełnić Waszą biblioteczkę!

 

 

Gorrrąco polecam!

 

 

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

One thought on “„Przyszłość ma twoje imię” Elżbieta Rodzeń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *