„Przyszłość Violet i Luke’a ” Jessica Sorensen

0 Flares 0 Flares ×

 

Autor: Jessica Sorensen
Tytuł: Przyszłość Violet i Luke’a
Tytuł oryginału: The Probability of Violet and Luke
Cykl: The Coincidence t.4
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Liczba stron: 240

 

 

Przeznaczenie znów krzyżuje drogi Violet i Luke’a, a piętno przeszłości wciąż nie daje o sobie zapomnieć.
Luke Price i Violet Hayes nie widywali się przez kilka miesięcy, odkąd odkryli powiązanie matki Luke’a z morderstwem rodziców Violet. Ale gdy Luke wpada w kłopoty, grając w pokera z niewłaściwymi ludźmi, los postanawia połączyć ich na nowo. Ruszają do Vegas, by spróbować zarobić na dług Luke’a. Violet, spędzając czas z Lukiem, czuje się rozdarta. Nie wie, czy powinna z nim być. Nie może zaprzeczyć, że jej życie staje się lepsze, gdy w pobliżu jest Luke. Zaczyna się zastanawiać, czy powrót do Prestona nie był błędem. Wszystko zaczyna iść ku lepszemu, a ona otwiera się coraz bardziej przed Lukiem, lecz nagle odbiera telefon od detektywa, który nie tylko chce jej przekazać najnowsze wiadomości o Mirze Price i postępach w śledztwie, ale także powiadomić o tym, co się kryje za groźbami w SMS-ach. Wiadomość nie tylko wstrząsa nią, ale też daje do myślenia, jakimi ludźmi w rzeczywistości byli jej rodzice. Violet zaczyna się zastanawiać, czy będzie w stanie jeszcze komukolwiek zaufać.

 

Poprzedni tom pozostawił pewien niedosyt – mowa oczywiście o zakończeniu, Przyszłość Violet i Luke’a zaś ponownie wprowadza czytelnika w zagmatwany świat emocji obojga bohaterów oraz uchyla nieco rąbka tajemnicy dotyczącej śmierci rodziców dziewczyny… Przynajmniej tak się wydaje…

 

Jessica Sorensen w tej części nie postawiła jeszcze ostatniego słowa w historii Violet i Luke’a, niemniej ta część jest dużo dynamiczniejsza i emocjonalna.
W powieści dużo się dzieje, pojawia się więcej niewiadomych i pytań, które choć w teorii zostają pod sam koniec nieco wyjaśnione, o tyle nie wyjawiają za wiele, zapewne więc kolejna (i zarazem ostatnio o tej dwójce) część będzie dopiero odpowiedzią na wszystkie pytania i niuanse z Przeznaczenia i Przyszłości Violet i Luke’a.

 

Narracja pierwszoosobowa z podziałem na perspektywę Luke’a i Violet jeszcze mocniej wprowadza czytelnika w ich przeżycia oraz emocje. W tej części oboje w odbiorze są dużo bliżsi czytelnikowi niżeli w tomie poprzednim. Dużo łatwiej zebrać w całość to, co siedzi im w głowach i poczuć to, co czują oni.

 

Fabuła kontynuuje trudne tematy poruszone w poprzedniej części. Śmierć, narkotyki, niewyjaśniona zbrodnia sprzed lat, hazard i seks – wszystko to, co wiązać się może z ciemną stroną człowieka… tutaj wszystko to nabiera głębi i pokazuje, że nie wszystko musi być tak oczywiste, jakim zdaje się na pierwszy rzut oka, czasem trzeba sięgnąć dalej i odkryć, co kryje się za takim, czy innym zachowaniem/postępowaniem.

 

Podsumowując: Przyszłość Violet i Luke’a to udana i wciągająca kontynuacja, którą przeczytacie szybko i z przyjemnością ponownie wkraczając w mroczy świat głównych bohaterów. Historia pełna zagadek i niewyjaśnionych spraw z przeszłości wciągnie Was od samego początku, a zakończenie… będziecie chcieli więcej… więc oby jak najszybciej pojawiła się kolejna część pióra Jessiki Sorensen.

 

 

Polecam!

 

 

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

One thought on “„Przyszłość Violet i Luke’a ” Jessica Sorensen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *