„Przeznaczenie Violet i Luke’a ” Jessica Sorensen

0 Flares 0 Flares ×

 

Autor: Jessica Sorensen
Tytuł: Przeznaczenie Violet i Luke’a
Tytuł oryginału: The Destiny of Violet and Luke
Cykl: The Coincidence t.3
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Liczba stron: 368

 

 

Życie Luke’a Price’a od zawsze zależało od porządku, kontroli i twardego stawiania czoła światu. Nic nieznaczące związki z kobietami były dla niego rozrywką – sposobem na wyciszenie chorych wspomnień z dzieciństwa. Luke rozpaczliwe pragnie zapomnieć o przeszłości, ale – nieważne, co zrobi – ona i tak będzie go prześladować.
Los nie sprzyjał Violet Hayes. Już jako dziecko została sama na świecie, bez żadnej rodziny. Towarzyszyły jej jedynie wspomnienia o niewyjaśnionym morderstwie rodziców. Dorastała w domach zastępczych, żyjąc pod opieką nieodpowiedzialnych przybranych rodziców, w otoczeniu narkotyków. Nikt o nią nie dbał, gdy próbowała zwalczyć bolesne wspomnienia o nocy, w której odebrano jej rodziców. Ale niepamięć przychodzi z trudem, kiedy nie można zamknąć za sobą niektórych drzwi, a ona nie mogła przestać śnić o tym, co przydarzyło się tamtego tragicznego dnia. Aby poradzić sobie z życiem, dystansuje się do wszystkich wokół i nigdy nie pozwala sobie na uczucia.
I nagle Violet spotyka Luke’a. Obydwoje natychmiast ścierają się, ale równocześnie coś ich ku sobie pcha. Chociaż z tym walczą, powoli otwierają się przed sobą i czują coś, czego jeszcze nigdy nie poznali. Odkrywają, jak bardzo są do siebie podobni. Czeka ich jednak zderzenie z jeszcze jedną trudną prawdą: nie da się uciec od przeszłości…

 

Pierwsze spotkanie z twórczością Jessiki Sorensen mogę zaliczyć do udanych. Ciekawy opis na tyle okładki był zapowiedzią intrygującej historii dwojga młodych ludzi, których życie mocno doświadczyło, a i wiele miało dla nich w zanadrzu…

 

Powieść tę należy czytać uważnie już od samego początku, by nie pogubić się w trakcie lektury. I choć książkę tę czyta się nieco wolnej niż większość powieści New Adult, jakie miałam okazję przeczytać, historia Violet i Luke’a warta jest spędzenia nad nią dłuższej chwili i poznania każdego z jej aspektów.

 

Oboje bohaterów to ludzie ze skomplikowaną przeszłością, która ciągnie się za nimi przez całe życie i nie pozwala wyrwać się z jej szponów. Wraca w koszmarach i wspomnieniach, które nie pozwalają zrobić kroku naprzód…
Narracja z perspektywy i Violet i Luke’a pozwala na zagłębienie się w ich umysły. Poznanie myśli i emocji towarzyszących im w życiu na każdym jego kroku. Taka konstrukcja w wielu przypadkach jest niezaprzeczalnym plusem powieści, tak jak w tym przypadku bowiem dodaje historii głębi i wyrazistości.

Autorka pomimo poruszanych trudnych tematów (wątków) – śmierci, narkomanii… wplata w fabułę dialogi, które często nieco bawią – mowa o przekomarzaniu się głównych bohaterów. Niemniej całość powieści jest utrzymana w lekko mrocznym klimacie odzwierciedlającym przeżycia Violet i Luke’a cały czas rzutujące na ich teraźniejszość… i przyszłość…

Autorka prostym i przyjemnym stylem przeprowadza czytelnika przez skomplikowane przeżycia bohaterów, ich emocje i uczucia. Język jest lekki w odbiorze, a pojawiające się momentami dłuższe opisy nie „przynudzają”. Sceny uniesień miłosnych autorka opisuje ze smakiem, delikatnie je zarysowując, co jest zdecydowanym plusem. :)

 

Podsumowując: Przeznaczenie Violet i Luke’a to intrygująca historia dwojga młodych ludzi, którzy mierzą się cały czas ze swoją przeszłością. Historia ukazuje, jak trudne jest poukładanie wspomnień i próby ułożenia życia po traumie, jakiej doświadczyło każde z nich… Pytanie, co wydarzy się dalej?
Jesteście gotowi wkroczyć w świat Violet i Luke’a?

 

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *