„A w bałkańskim kociołku” Skarlet Albert

0 Flares 0 Flares ×

 

Autor: Skarlet Albert
Tytuł: A w bałkańskim kociołku
Wydawnictwo: RIDERO
Liczba stron: 209

 

Moje zauroczenie Bałkanami zaczęło się od publikacji Skaret Albert. To dzięki niej odkryłam, jak pięknym i magicznym miejscem są Bałkany. A w bałkańskim kociołku to kolejna fascynująca podróż po tym pięknym rejonie, jaką miałam okazję i przyjemną przeżyć (to dobre słowo) dzięki autorce.

 

Tym razem autorka skupiła się w większej mierze na kulturze, obyczajach i zwyczajach, jakie panują na Bałkanach. I tak dowiecie się, że polskie „tak” to bałkańskie „nie”, a „nie” to „tak”. Poznacie różnice, które na pierwszy rzut oka bawią, a w rzeczywistości mogą stanowić nie lada wyzwanie w próbie porozumienia się na Bałkanach.

Przeczytacie o tym, że śpieszyć też się trzeba umieć, a Polakom wychodzi to dość niezgrabnie, za to mieszkańcy Bałkanów czas postrzegają inną miarą, którą nie każdy będzie w stanie zrozumieć.

 

Autorka zdradzi Wam w tej publikacji kilka legend związanych z Bałkanami, poznacie kilka istnych osobistości przewijających się na kartach historii tychże rejonów, a w końcu zahaczycie o przepisy potraw charakterystycznych dla Bałkanów.

 

Skarlet Albert ponownie przyjemnym, lekkim językiem (i stylem) poprowadzi Was przez piękne i zagadkowe zakątki, wplatając w tę opowieść nutę magii, która niewątpliwie dodaje uroku całości, sprawiając, że nie czyta się „suchych” faktów, a „przepływa” przez etapy podróży chłonąc każde słowo i delektując się nim…

 

A wszystko to, o czym wspomniałam i wiele więcej, okraszone licznymi zdjęciami i grafikami, które niejednokrotnie zapierają dech (ach te wodospady!) i hipnotyzują, każąc zaplanować sobie bałkańskie wakacje…
Ach!

 

Podsumowując: Jeśli macie ochotę zgłębić wiedzę o Bałkanach. Poznać m. in. znaczenie tańca, wina, legend… Poznać magiczną, ale i praktyczną stronę tego rejonu, koniecznie sięgnijcie po tę publikację, człowiek bowiem uczy się przez całe życie… A ta nauka jest grzechu warta :)

 

 

Polecam jako ciekawostkę dotyczącą Bałkanów :)

 

 

Za możliwość przeczytania e-booka dziękuję autorce, Skarlet Albert.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

2 comments on “„A w bałkańskim kociołku” Skarlet Albert

  1. Marzą mi się Bałkany już od jakiegoś czasu, więc ta książka może być dobrym wstępem do spełnienia tych marzeń :) chętnie poczytam zwłaszcza o legendach… i winie :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *