„Zdrowe lody. 75 łatwych przepisów ” Christine Chitnis

0 Flares 0 Flares ×

 

Autor: Christine Chitnis
Tytuł: Zdrowe lody. 75 łatwych przepisów
Tytuł oryginału: Ice, creamy, healthy, sweet
Wydawnictwo: Znak
Liczba stron: 224

 

Sezon letni obfituje w zamiłowanie do zimnych deserów. Nie ma bowiem nic lepszego na upały niż miska lodów w ulubionym smaku czy sorbet. Christine Chitnis ma dla Was kilkadziesiąt przepisów na zimne „przekąski”, które nie tylko przyjemnie schodzą rozgrzany organizm, ale będą zdrowym deserem, bez chemii i konserwantów.

 

Zdrowe lody… to 75 autorskich przepisów – od lodów na patyku po granity. Dodatkowo skorzystać z niej mogą osoby na diecie wegańskiej, bezmlecznej, bezglutenowej i bezjajecznej. Jednymi słowy – dla każdego coś dobrego.
Przepisy wegańskie opatrzone są literą „v”, by łatwiej je było znaleźć.

 

Autorka w swoich przepisach korzysta z naturalnych składników. W większości mowa o owocach, ale pojawiają się też warzywa i zioła.

 

Wstęp obfituje w porady dotyczące technik przygotowywania zimnych deserów oraz podpowiedzi, co do przyrządów, jakie mogą przy przydatne podczas ich przygotowania. Kolejno autorka serwuje podstawowe informacje dotyczące owych składników – m.in. czym zastąpić cukier rafinowany, mleko krowie itd.

Christine Chitnis podzieliła przepisy na kilka grup:
- lody na patyku
- śnieżne rożki, slushy i granity
- aromatyzowany lód
- mrożone jogurty i sorbety
- lody beznabiałowe
- lody kanapki
- shaki
- posypki, rożki i jeszcze więcej.

Każda grupa opatrzona jest krótkim wstępem oraz licznymi przepisami. Autorka w prosty i zrozumiały sposób objaśnia jak zabrać się za przyrządzanie poszczególnych przepisów, tak by laik nie miał z nimi najmniejszych problemów.

 

Podsumowując: Jeśli macie ochotę pobawić się w kuchni sami, a przede wszystkim z dziećmi i zaserwować rodzinie zdrowe desery mrożone koniecznie musicie nabyć egzemplarz Zdrowych lodów… Miło spędzony czas w rodzinnym gronie i smaczne desery  gwarantowane!

 

Za możliwość zapoznania się z książką dziękuję Wydawnictwu Znak

 

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

2 comments on “„Zdrowe lody. 75 łatwych przepisów ” Christine Chitnis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *