„Pudełko z bajkami. Opowieści babuni” Opracowanie zbiorowe

0 Flares 0 Flares ×

Autor: Opracowanie zbiorowe
Tytuł: Pudełko z bajkami. Opowieści babuni
Ilustracje: Claudio Cernuschi & Gian Luca Oliveri
Seria: Pudełko z bajkami
Wydawnictwo: Wilga
Liczba stron: 60 (5×12)

 

Wersji bajek dla dzieci jest całe mnóstwo. Część skierowana jest dla bardzo małych dzieciaczków, inne dla starszych… można by się na ten temat rozpisywać godzinami. Dzisiaj mam dla Was krótką recenzję (opinię?) o nowej serii dla dzieci Wydawnictwa Wilga – Pudełko z bajkami, które dostępne jest w czterech wariantach.
Ja miałam przyjemność zapoznać się z Opowieściami babuni, na które składają się następujące bajeczki:
1. Trzy małe świnki
2. Jaś i Małgosia
3. Aladyn
4. Kot w butach
5. Jelonek Bambi

Każda z pięciu bajeczek jest wersją skróconą oryginału. Oczywiście jest to związane z przeznaczeniem tych historyjek, są one bowiem skierowane do dzieci w wieku 3-5 lat, a co za tym idzie, czytelników, którzy mają problem ze skupieniem uwagi na dłużej w porównaniu ze starszymi dziećmi, więc minimalizm jest jak najbardziej wskazany.
Każda bajeczka to 12 stron. 2-3 zdania zarysowujące konkretną opowiastkę a do tego cudowne ilustracje, które z pewnością przyciągną uwagę malucha, ale… W naszym przypadku wzbudziły masę pytań, nie obyło się więc bez dogłębnych analiz, a w uszach długo dźwięczało „a co to”, „a dlaczego”, „no coś ty”.

 

 

Książeczki mają twardą oprawę, więc nadają się dla mniejszych dzieci idealnie, bez obawy o ich uszkodzenie. Mój trzylatek chętnie przeglądał je sam, w chwili, gdy znudziło go czytanie bajki n-ty raz. A wierzcie lub nie, przez pierwsze 4-5 dni czytaliśmy cały pakiecik średnio 15 razy dziennie… Z rana po przebudzeniu, w międzyczasie budowania domków z kloców i obowiązkowo przed sen… Śmiało mogę powiedzieć, że nieomal znam je na pamięć. J

 

Podsumowując: Pudełko z bajkami to świetny zestaw bajek dla dzieci. Zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Każdy rodzic znajdzie coś dla swojego malucha, spędzając miło czas pełen uśmiechów i śmiechów. Zdecydowanie tak pięknie zapakowane bajeczki nadają się na prezent na różne okazje… i bez okazji… W końcu radość dziecka jest najważniejsza dla każdego rodzica.

 

 

Za możliwość zapoznania się z boxem bajek dziękuję Wydawnictwu Wilga.

 

Pozostałe warianty Pudełka z bajkami:

Najpiękniejsze bajki Wesołe zwierzątka Ulubione księżniczki
1. Piotruś Pan
2. Czerwony Kapturek
3. Pinokio
4. Księga Dżungli
5. Brzydkie Kaczątko
1. Pies
2. Owca
3. Krowa
4. Królik
5. Koń
1. Żabi Król
2. Kopciuszek
3. Mała Syrenka
4. Królewna Śnieżka
5. Śpiąca Królewna

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

One thought on “„Pudełko z bajkami. Opowieści babuni” Opracowanie zbiorowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *