„Boys from hell” Agnieszka Lingas-Łoniewska

0 Flares 0 Flares ×

 

 

Autor: Agnieszka Lingas-Łoniewska
Tytuł: Boys from hell
Wydawnictwo: Novae Res
Liczba stron: 312

 

 

Do małego miasteczka w Teksasie powraca osiemnastoletnia Anna – córka ambitnego polityka, od najmłodszych lat przebywająca w oddalonych od domu szkołach z internatem. Wkrótce spotyka na swojej drodze starszego od niej Jaxa – szefa motocyklowego gangu o nazwie Boys from Hell, osieroconego w wieku sześciu lat opiekuna rodziny. Młodzi kochankowie, oszołomieni namiętnością, początkowo nie dostrzegają chmur gromadzących się na horyzoncie… Czy siła miłości pokona dzielące ich granice i pozwoli na spełnienie marzeń?

 

 

Z twórczością Agnieszki Lingas-Łoniewskiej miałam okazję zapoznać się przy okazji lektury Piętna Midasa, która kupiła mnie całkowicie. Boys from hell to co prawda zupełnie inny gatunek… ale w życiu potrzebna jest różnorodność, zwłaszcza jeśli wychodzi człowiekowi na dobre… :)

Zabierają się za tę powieść, liczyłam na niezobowiązującą i szybką lekturę i tak właśnie było, a w dodatku było to przyjemny relaks… czegóż chcieć więcej od życia?

 

Książka wciąga od pierwszych stron. Można rzecz – przyciąga czytelnika, pochłania… sprawiając nieopisaną frajdę. Zważywszy, że czyta się ją nieco jak bajkę, co bardziej potęguje ten efekt, powieść ta jest przyjemną odskocznią od otaczającej nas szarej rzeczywistości…
Z małą wadą – zbyt szybko się kończy.

 

Postaci wykreowane przez autorkę: Anna – osiemnastoletnia młoda dziewczyna z dobrego domu, sięgająca po marzenia oraz Jax – dorosły mężczyzna, przywódca grupy harleyowców, właściciel baru w dodatku wytatuowany!… Dwa zupełnie inne światy. Dwa różne charaktery… Na pierwszy rzut, nie mogło być mowy o wielkim i pięknym uczuciu  – miłości, ale że mamy tutaj coś z bajki… wszystko może się zdarzyć, a przecież nie od dziś wiadomo, że przeciwieństwa się przyciągają, a zakazany owoc smakuje najlepiej… Żywiołowi więc bohaterowie, pełni pasji, choć nieco zagubieni są idealnym uzupełnieniem obrazka „i żyli długo i szczęśliwie”, lecz w pierwszej kolejności winni byli pokonać przeszkody, które stanęły na drodze do ich uczucia… Jakie? Otóż dowiecie się, sięgając po książkę…

 

Fabuła Boys from hell nie należy co prawda do najoryginalniejszych. Dziewczyna z dobrego domu i jej luby pochodzący z nizin społecznych to dość utarty schemat w powieściach… Lecz wszystko zależy od tego, jak zostanie ubrany w słowa. Dosłownie. Agnieszka Lingas-Łoniewska poprowadziła historię w ciekawy sposób, przede wszystkim zachęcający czytelnika do poznania losów Ann i Jaxa do samego końca…choć momentami akcja (tudzież interakcja) dotycząca głównych bohaterów, a dokładniej ich uczucia i jego następstw, miała zbyt szybkie tempo… to patrząc na całokształt powieści – nie można się nudzić.

 

Podsumowując: Jeśli macie ochotę na nieco bajkowe klimaty, w których miłość gra pierwsze skrzypce i które mogą zdarzyć się (ba! być może dzieją się) naprawdę, Boys from hell okaże się dla Was lekturą przyjemną, lekką i taką, która pozwoli się zrelaksować (w towarzystwie lampki wina, ale nie tylko). Pozostaje tylko pytanie, czy dacie się skusić na tę powieść…:)

 

 

 

Polecam :)

 

 

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Novae Res

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

2 comments on “„Boys from hell” Agnieszka Lingas-Łoniewska

  1. Miałam okazję przeczytać kilka książek autorstwa pani Agnieszki i wszystkimi byłam oczarowana. Autorka ma prawdziwy dar grania na emocjach czytelników.
    Tej konkretnej powieści akurat nie znam, ale mam w planach :-)

    Pozdrawiam, Ania
    (ksiazkowepodrozeanny.blogspot.com)

  2. Kolejna książka, do mojej listy książek! Twórczość pani Agnieszki poznałam przy okzaji Piętna Midasa, które kompletnie mnie wciągnęło. Chętnie przeczytam coś zupełnie innego od tej autorki. To chyba będzie moja ulubiona autorka spod skrzydeł Novae Res. :) Na szczęście jest trochę książek do nadrobienia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *