” Summer BookTag

0 Flares 0 Flares ×

Podpatrzone u Książki od kuchni

summercTnymBY
Miałam przygotowywać recenzję „Bestiariusza germańskiego…” – jednak to nie ucieknie, a ten BookTag wyjątkowo mi się spodobał… no i… miałam się wczoraj położyć spać przed 22, ale  że zajęłam się przygotowywaniem obrazków do tagu… które skończyłam po północy… grzechem byłoby go teraz nie opublikować…
Tak więc zaczynamy…

lemoniada1
Lemoniada – książka, która gorzko i żałośnie się zaczęła, ale potem było już lepiej.
Pasowałoby mi tu Slow burn. Kropla drąży skałę, początek zmasakrował mnie strasznie, natomiast mniej więcej po 1/3 objętości, strona po stronie, było coraz lepiej… :)

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
Złote słońce – książka, która wywołała u mnie uśmiech.
Bez dwóch zdań – Uwikłani. Pokusa.  Za każdym razem, gdy w tekście pojawiało się określenie „muszelka, „wilgotny tunel” itd. płakałam ze śmiechu. Nie wiem, czy to prawidłowa reakcja, jak na erotyk (raczej nie sądzę), no ale… to było silniejsze..

206161_kwiaty-egzotyczne

Egzotyczne kwiaty – książka, której akcja dzieje się za granicą.
Dużo by wymieniać, znaczna część książek przeze mnie przeczytanych dzieje się za granicą… Hiszpania, Francja, USA, Wielka Brytania, itd… :)
Trudniejsze byłoby pytanie o książkę, której akcja dzieje się w Polsce… tutaj miałabym zagwozdkę :P

cińhodza--w--cienie--drzew--
Cień drzew – książka, w której tajemniczy, mroczny bohater został przedstawiony jako pierwszy.
Piętno Midasa… Nic więcej dodawać nie muszę… :D

 

1308307469plaza-piasek

Plażowy piasek – książka, którą ciężko mi się czytało, z ledwo rozwiniętą akcją.
Ciężko czytało mi się Podzielone królestwo… książka szalenie ciekawa, ale nie do przebrnięcia bez momentów zwątpienia, czy aby na pewno czytanie jej to nie próba samobójcza! Przeszło 20 razy miałam ją ochotę spalić/podrzeć/wywalić przez okno… ale dokończyłam…  życiu mnie chyba żadna książka nie zmęczyła…
Natomiast (rozdzielając na „ciężka” i „z ledwo rozwiniętą akcją”), nudną okazała się dla mnie książka Lackberg Zamieć śnieżna i woń migdałów… nuda, nuda i jeszcze raz nuda!

trawass-green-flowers-green_p

Zielona trawka - bohater pełen życia, który wywołuje uśmiech na twarzy.
A może być bohaterka? :P Jeśli tak, to taką bohaterką jest dla mnie narratorka (sama autorka) z Pikniku w Prowansji. Pełna życia, niekończących się pomysłów kulinarnych i nie tylko… Przyjemnie czytało się o niej i jej rodzinie :)

arbuz2

Arbuz – książka z soczystym sekretem.
Tutaj bezapelacyjnie – Uwikłani. Na zawsze – zakończenie, a raczej wyjaśnienie tajemnic Hudsona rozłożyło mnie na łopatki

kapelusz-i-okulary-na-plazy-likel

Kapelusz na słońce – książka, której akcja rozgrywa się w wielkim wszechświecie.
Pierwsze o czym pomyślałam to Intruz S. Meyer, jednak nijak się to wpasowuje… Drugą myślą był Mały Książę… i przy tym pozostanę… do tej pory nie miałam okazji zaczytywać się w książkach, w których akcja rozgrywałaby się we wszech świcie… Chyba pora to nadrobić, prawda?

 

bbqBBQ  - bohater opisany jako przystojniak
- Morfeusz heartu_1 , Hudson heartu_1… A tak zasadniczo.. to, który obecny bohater płci brzydkiej, nie jest opisywany jako przystojniak, huh? Mi się taki jeszcze nie zdarzył… ;)

 

 

Nominować nie będę nikogo, jednak z wielką chęcią poznałabym odpowiedzi Eweliny, Moniki, Claudii oraz Pauliny (wiem, że teraz świętujesz – Wszystkiego najlepszego z okazji I rocznicy :* – ale może później, później będziesz miała ochotę)  :)
i każdego z Was, kto ma ochotę się zabawić.. . :)

 

Pozdrawiam!

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

3 comments on “” Summer BookTag

  1. Słaba książka C. Lackberg? Zawsze słyszałam tylko pochlebne opinie… Jestem w szoku, że jest coś nudnego ;)
    „Summer BookTag” bardzo fajny
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *